مطمئنا همه ما تجربه کمردرد را داشته‌ایم. دردی طاقت فرسا و عجیب که اکثر اوقات از دلیل بروز آن نیز آگاهیم. در چنین لحظاتی آرزو می‌کنیم زمان به گذشته برگردد و کاری که عامل کمردردمان است را دیگر انجام ندهیم.
کمردرد یکی از شایعترین دردهای 80% از بزرگسالان می باشد که در اکثر مواقع با رعایت اصول درمانی و پزشکی قابل درمان است.

بهترین تشک برای کمردرد

اگر دچار کمردرد هستید، داشتن بستر خواب یا تشک مناسب، یکی از مهمترین وسیله‌های درمانی است که به درمان و کاهش کمردرد کمک زیادی می‌کند.
برای پیدا کردن تشک مناسب، باید استحکام آن را ارزیابی کنید و به مواد تشکیل دهنده آن توجه ویژه داشته باشید.
تشک‌ها بر حسب مواد سازنده آن و نیز وزن شخص، پشتیبانی ستون فقرات انجام می‌دهد. در صورت پشتیبانی کامل از ستون فقرات، تشک می‌تواند عاملی برای تسکین و حتی درمان کمردرد باشد.

چند عامل مهم در هنگام خرید تشک مناسب کمردرد

سفت بودن سطح تشک : تشک‌های طبی در انواع مختلف با سفتی متفاوت بر حسب نیاز مشتری در بازار موجود هستند. باید توجه داشته باشید که سفتی سطح تشک را براساس وزن خود انتخاب کنید، زیرا تشک‌های بسیار سفت برای افرادی با وزن‌های بالا طراحی شده اند و خوابیدن فرد با وزن معمولی ، منجر به درد بیشتر در ناحیه کمر شخص خواهد شد.

شکل و حالت خوابیدن : به نوع وضعیت خود در خواب توجه کنید . آیا بر روی شکم می خوابید یا به پشت یا پهلو؟ نوع وضعیت خواب شما و نوع تشک و بستر خوابتان در بروز کمردرد و دردهای عضلانی بسیار تاثیرگذار است.
با توجه به نوع و حالت خواب فرد نوع تشک مورد نیاز او به صورت زیر تشخیص داده شده است. (سفتی تشک ها از 1 تا 10 درجه بندی شده می باشد)

  • برای افرادی که به پهلو می‌خوابند ، تشک‌های نرمتر توصیه شده است که میزان سفتی آن بین 5/5 تا 6/5 است.
  • افرادی که به پشت می‌خوابند به تشک سفت نیاز دارند که میزان سفتی آن بین 6 تا 7 است.
  • اگر به روی شکم می‌خوابید ، تشک سف‌تری نسب به دو مورد گذشته نیازمندید و باید میزان سفتی آن بین 6/5 تا 7/5 باشد.

نوع تشک و مواد تشکیل دهنده آن‌ها : تشک‌ها از مواد مختلف طبیعی و مصنوعی مختلفی تشکیل شده‌اند ، که محبوب‌ترین آن ها ، دارای فوم حافظه‌دار هوشمند ، لاتکس ، هیبریدی هستند. این تشک‌ها همگی عالی و راحت هستند ، با این حال برخی از آن‌ها پشتیبانی بهتری را از ستون فقرات انجام می‌دهند و گزینه مناسب‌تری برای کمردرد هستند.

فوم حافظه‌دار هوشمند: یکی از مواد مورد استفاده در تشک‌های طبی، ویژه کمردرد ، فوم حافظه دار هوشمند است که با تطابق‌پذیری کامل با فرم بدن بهترین پشتیبانی را برای ستون فقرات ارائه می‌دهد.
این فوم با در بر گرفتن کل اندام فرد ، نقاط پر فشار بدن، مانند شانه‌ها و  لگن فرد را پشتیبانی کرده و منجر به کاهش درد و تسکین آن می‌شود. فوم‌های هوشمند با صاف نگه داشتن ستون فقرات و کمک به عدم انحراف آن، درد ناحیه کمر را کاهش می‌دهد.

تشک‌های فنری: تشک‌های فنری ،تا یک قرن به عنوان تشک استاندارد معرفی شده بودند، اما با بررسی‌های بهتر، به دلیل عدم پشتیبانی کافی، برای استفاده افراد دارای مشکل کمردرد، دیگر توصیه نمی‌شوند .

تشک‌های تهیه شده از فوم: تشک های طبی دارای ساختار فوم طبی PE می توانند گزینه‌های نسبتا بهتری برای کمردرد باشند ، زیرا وجود فوم پلی‌اتیلن می‌تواند به صورت هم‌زمان، سفتی تشک و پشتیبانی از کمر را صورت دهد.

انواع مختلف دیگری از تشک‌ها وجود دارند که با ترکیب تکنولوژی و علم روز دنیا ، می‌توانند برای کاهش و تسکین کمردرد موثر باشند

سبد خرید

دلیل باز پرداخت

خانه
حساب کاربری من
0 موارد محصول